Jednoduchý videomanuál, ako na to

Moderné ekologické prebaľovacie systémy sú jednoduché na požívanie aj na údržbu a manipulácia s nimi nezaberie viac času ako práca s papierovými plienkami. Nemusíte byť eko-bio-raw rodič, aby ste prebaľovali ekologickejšie. 

Ako to celé funguje? 

Ekologickú prebaľovaciu sadu tvorí kombinácia nepremokavých VRCHNÝCH PUL NOHAVIČIEK  a savých vkladačiek. Po použití sa obe len operú ako bežné oblečenie a používajú až do odplienkovania. 

Aby ste nemuseli tráviť čas vyberaním jednotlivých komponentov, vyskladali sme pre Vás hotové a cenovo zvýhodnené sady, ktoré obsahujú najviac používané produkty. Ich zloženie si môžete pozrieť tu. 

Máme 4 druhy vkladačiek, ktoré používame podľa aktuálnej potreby dieťatka. Môžeme používať všetky druhy, alebo iba jeden, podľa toho, čo ktorej mamine vyhovuje. 

Na deň sa najčastejšie používajú CONTOUR vkladačky, na denný alebo nočný spánok PLIENKOVÉ NOHAVIČKY, alebo obľúbené PREFLATY. Na všetky vkladačky sa vždy obliekajú PUL nohavičky, ktoré vďaka nepremokavej membráne chránia dieťatko pred pretečením, ale zároveň dovoľujú pokožke dýchať, čím eliminujú zapareniny a kožné problémy. 

Po tom, čo Vám príde domov balík z našej dielne, všetky produkty najskôr dajte oprať, stačí na 30 stupňov. Následne perte vždy na 60 stupňov a nechajte voľne vysušiť. Nežehlite a rovno použite produkty na ďalší a ďalší cyklus.  

Vo videjkách nižšie si ukážeme, ako si môžete založiť jednotlivé produkty priamo na dieťatko.

1. VRCHNÉ PUL NOHAVIČKY 

Je praktické mať aspoň 4-5ks nohavičiek na výmenu. Nie je potrebné ich prať po každom použití (vkladačky v nich áno). Medzi cyklami ich stačí prevetrať a prať 2x do týždňa, alebo po znečistení. 

2. CONTOUR vkladačky do PUL nohavičiek

Savé systémy, ktoré sa jednoducho vložia do PUL nohavičiek, ideálne hlavne na deň. Vkladačky si môžete prispôsobiť v PUL nohavičkách zložením, dobre sedia od 3 do 22kg.  Menia sa po 2-3 hodinách. 

3. PREFLAT - skladacia viacvrstvová vkladačka

Preflat je štvorcová vkladačka z viac vrstiev bambusového froté, vhodná na denný aj nočný spánok. Jeho veľkou výhodou je rýchle vyschnutie (suší sa rozložený). 

4. PLIENKOVÉ NOHAVIČKY

Plienkové nohavičky sú veľmi  ideálne na spánok. Vďaka vnútornému vrecku si ich môžete navyše posilniť o BOOSTER a zabezpečiť tak nerušený spánok počas celej noci. 

5. Kapsové PUL nohavičky

V ponuke máme ešte jeden druh PUL nohavičiek a to sú KAPSOVÉ PUL nohavičky. Používajú sa menej často, pretože sa na rozdiel od vrchných PUL nohavičiek perú po každom použití. Majú rovnaký strih ako Vrchné, ale priamo v sebe majú všité vrecko, do ktorých sa vkladajú PREFOLDY, alebo klasické štvorcové plienky. Niektoré maminy nedajú na ne dopustiť a často sa používajú na nočný spánok. 

6. PREFOLD

Prefold je štvorcová viacvrstvová vkladacia plienka, ktorá sa používa hlavne do kapsových PUL nohavičiek. 

Všetky naše  vkladačky vyrábame z moderných a udržateľných materiálov, ako je napr. voľne rastúci BAMBUS. Nepoužívame bavlnu, ktorá sa dnes už nepovažuje za najsavejší materiál a jej pestovanie vyžaduje veľa vody a pesticídov. Vkladačky sa nikdy nežehlia, môžete ich sušiť na voľno, v sušičke, alebo na radiátore. 

PUL nohavičky sušíme vždy na voľno, tento materiál vyschne veľmi rýchlo, preto ich po krátkom čase môžete hneď použiť na ďalší cyklus. 

Koľko Vám dokážu ekologické prebaľovačky ušetriť v rodinnom rozpočte? Pozrite si tento článok

Zaujímajú vás naše ekologické prebaľovačky a potrebovali by ste viac info? Navštívne náš blog, alebo ma kontaktujte do správy, rada sa Vám budem osobne venovať, 

Veron