Ku DŇU DETÍ sme si pre Vás pripravili akciu 20% na všetky TRÉNINGOVÉ NOHAVIČKY v plnej cene (samostatné produkty, nie sety), stačí ak si vyskladáte svoje obľúbené farby a vložíte košíku kód DETI :) Akcia trvá do nedele 4.6.2023.

Ako na to? Látkovanie s Veron (video návod)

Moderné látkové plienkovanie sa stáva stále viac populárne aj u nás, čomu s osobne veľmi teším :) Je jednoduché na používanie, enormne dokáže odľahčiť životné prostredie a ušetrí Vám veľa peňazí v rodinnom rozpočte.

V 1. časti Video návodu s Veron sa dozviete: 

  • Čo sú to PUL nohavičky a ako sa používajú?
  • Čo sú to VKLADAČKY a aký druh kedy použiť?
  • Koľko kusov nohavičiek a plienok je dobré mať vo výbavičke?

  

Koľko dokážeme ušetriť na plienkach? 

  • zoberme si 0,25€ za jednorázovú plienku x 7500x (čo je priemer používaných plienok od narodenia do odplienkovania) = 1825€
  • plus ak prirátame jednorázové podložky, vlhčené obrúsky, vrecká na plienky, .. dostávame sa na cca 2500€ za 2 a pol roka

Koľko stojí celá sada látkových plienok? Medzi 250-300€ s tým, že ju môžete opakovane použiť pre ďalšie dieťatko, čím máte už nulové náklady, alebo darovať / predať ďalšej mamičke.  

Veron, plienky treba prať a to míňa vodu. 

Dnešné moderné práčky vedia nadávkovať presne toľko vody, koľko je potrebné na opratie jednej várky. Mamičky učím vždy naplniť celý bubón a prať 1x za cca 2 dni.

Okrem toho, výroba jednorázoviek, ktoré potrebujete do odplienkovania 1 dieťaťa, spotrebuje približne o 27x viac vody, ako pranie látkových plienok za 2 a pol roka.  

A čo žehlenie?

PUL nohavičky sa žehliť nesmú, zničila by sa PUL membrána, ktorá ich robí nepremokavými. Vkladačky šijeme z materiálov, ktoré žehlenie nepotrebujú a ich pranie na 60-tke odstráni okrem škvŕn aj prípadné baktérie a vírusy. Takže žehličku k modernému látkovaniu nepotrebujete. 

Čas sa dá tráviť aj inak ako v obchode :) 

A to nie je všetko - pre plienky musíme behať pravidelne do obchodu, čo zaberie množstvo času a odpad z použitých plienok treba denne vyhadzovať. Za celú dobu tak zoberiete do komunálneho odpadu viac ako 2 tony odpadu vyprodukovaného vašim drobčekom. 

Už hybridným spôsobom plienkovania dokážete pomôcť prírode a aj si uľahčiť prácu s dieťatkom.

Čo to znamená? Striedate jednorázovky (ktoré založíte dieťatku napr. k lekárovi, na dlhšiu prechádzku, na výlet, keď ste mimo domova, alebo keď nemáte ešte istotu na noc). Ale doma, kde sú mamičky väčšinu času, používate látkovky. Hybridne plienkuje väčšina mamičiek a je to tak v poriadku. 

Veď aj jedlo si doma servírujeme na riad, ktorý následne umyjeme a opakovane použijeme a nejeme stále z plastových tanierikov.

Ešte tehotná som musela prácne hľadať informácie o látkovaní a našla som ich väčšinou až na zahraničných weboch. Preto som sa rozhodla venovať sa výrobe a osvete v tejto oblasti profesionálne a v mojich videjkách Vám ukážem všetko, čo potrebujete vedieť o modernom látkovom plienkovaní. Verím, že sa Vám látkovanie zapáči ako už stovkám mamičiek, ktoré to s nami vyskúšali :) 

IMG_0981

 

Ak Vás láka vyskúšať tento spôsob plienkovania a máte k tomu otázky, určite sa na mňa obráťte, rada sa Vám budem venovať osobne a vysvetlím Vám všetko podrobne :) 

  Veron