MIDDLE SET 4-15kg (1-3 roky)

Kód: 1971
€161 –20 % €127,90 / sada
Skladom

Cenovo zvýhodnená sada je najlepším štartom, ak chcete plienkovať čo najviac ekonomicky a bez odpadu. Sadu využijete od narodenia až do odplienkovania a následne s ňou môžete pokračovať pri ďalšom dieťatku s nulovými nákladmi. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Aktuálny počet použitých plienok / prebalení na jedno dieťa sa pohybuje od 7500-8000ks, čo tvorí vyše 2 tony odpadu v komunálnom odpade a stojí rodinu pri priemernej cene za plienku približne 2000€. 

Ako je tom možné? Ak vezmeme do úvahy  

 • správnu frekvenciu prebaľovania (čiže nie 1x za 12 hodín ako odporúča reklama) ale vždy pri kŕmení bábätka
 • priemerný vek detí, do ktorého nosia plienky, čo je dnes približne 2,5 roka
 • pričom novorodeniatko denne spotrebuje 10-12 plienok
 • následne ten počet postupne klesá do 2,5 roka do 5-6 plienok na deň

máme výsledok. Jednorázové plienky sú skvelá pomôcka, napr. ak idete s dieťatkom von, k lekárovi, alebo na dovolenku, kde nemáte prístup k práčke. Ale pokiaľ ste doma, viete aj hybridnou formou (striedate jednorázky a látkovky podľa potreby), ušetriť financie z vášho rodinného rozpočtu a odľahčíte odpadové služby vo vašom meste.

Odplienkovať svoje dieťatko sa dnes dá aj ekologicky a veľmi lacno. Tento moderný systém látkoviek, ktoré šijeme na Slovensku si môžete zakúpiť vo zvýhodnenom sete, ktorý obsahuje základné a najviac používané produkty. Ak plánujete aj ďalšie dieťatko, set si odložte, pretože Vám vydrží pre niekoľko generácií s už nulovými nákladmi. 

 

Látkové plienky sú oproti jednorázovým približne 5x lacnejšie a to aj keď berieme do úvahy ich pranie a sušenie v sušičke. 

Vedeli ste, že

všetky použité plienky, aj ich ekologické varianty sa u nás klasifikujú ako infekčný odpad a nedajú sa u nás zatiaľ ani kompostovať, ani recyklovať a na skládkach svojim rozkladom (ktorý trvá dlhé roky) produkujú kyseliny, ktoré môžu presakom kontaminovať naše podzemné vody? Preto je dôležité, aby sa tuhý odpad z (akejkoľvek) plienky pred jej vyhodením do koša / opraním odstránil aspoň zhruba do toalety, ktorá ho bezpečne odvedie do čističky odpadových vôd. 

V MIDDLE SETE NÁJDETE: 

2x VRCHNÉ PUL NOHAVIČKY - veľkosť M (4-15kg)

 • 1x PUL nohavičky so zapínaním v páse na suchý zips 
 • 1x PUL nohavičky so zapínaním v páse na patentky
  • ak si prajete inú farbu, alebo uprednostňujete len 1 druh zapínania v páse, do poznámky v objednávke nám napíšte model, alebo kód PUL nohavičiek, aké si prajete a aké by ste chceli zapínanie v páse
  • ak farbu ani typ zapínania neuvediete, posielame nohavičky v neutrálnych farbách podľa aktuálnej ponuky

5x CONTOUR VKLADAČKA - COMFORT

 • tvarovaná vkladačka s našitou dotykovou separačnou STAY-DRY vrstvou, ktorá zabezpečuje dieťatku pocit sucha a komfort počas dňa aj noci 

5x CONTOUR VKLADAČKA - SPORT

 • tvarovaná vkladačka s našitou dotykovou STAY-DRY vrstvou, ktorá vďaka svojmu spracovaniu pokožku dieťatka príjemne chladí a udržiava v suchu (do setu vyberáme rôzne farby podľa aktuálnej ponuky)         

5x BASIC BOOSTER

 • extra savá vrstva, ktorá posilní savosť počas denného alebo nočného spánku (vkladá sa do PUL nohavičiek pod CONTOUR vkladačku)                                                                                            

Počas celej doby plienkovania využite osobné poradenstvo s Veron, ktorá Vám rada odpovie na všetky otázky a pomôže Vám používať látkovky čo najefektívnejšie.

 Pranie a údržba:  

 • vkladačky a boostre perte osobitne v práčke na 60°C, bez aviváže (aby ste zaplnili plný bubon, pridajte k nim napr. osušku, alebo uteráky)
 • PUL nohavičky perte s bežným oblečením, ale pozor -  nikdy s avivážou, ktorá by mohla poškodiť PUL membrábu a nohavičky by mohli premokať
 • nežehliť - ani vkladačky, ani PUL nohavičky
 • tuhú časť z vkladačky pred praním (vložením do vedra) vysypte, alebo odstráňte len zhruba do toalety (papierom / pomocou bidetu), vďaka STAY-DRY separačnej vrstve na vkladačkách to ide väčšinou ľahko aj bez použitia papiera :), vkladačky netreba pred praním ani predpierať, ani predmáčať 
 • odporúčame:
  • znečistené plienky uskladňovať v zatvárateľnom vedre a prať do 2 dní od použitia, aby sa neznižovala ich životnosť
  • pri 60°C sa zničia baktérie, pre vyššiu dezinfekciu môžete pridať do práčky dezinfekčný prací prostriedok bez chlóru, alebo občasne roztok octu s vodou (100ml ocot +900ml vody do bubna práčky)

Dodatočné parametre

Kategória: Zvýhodnené sady látkových plienok
Certifikácia: Certifikovaný materiál pre deti do 3 rokov
Vhodné pre: deti od 4-15kg (počas celej doby plienkovania)
Krajina pôvodu materiálu: CZ, EU, CN
Pranie a údržba: 60°C, bez aviváže
Výroba: Ručne vyrábané produkty na Slovensku

Ako čo najviac ušetriť na plienkach?

Čo sa kakom v (akejkoľvek) plienke?

Moderné látkové plienky

Plienkovanie s Veron

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.