Čo je to hybridné plienkovanie? (video)

Čo je to hybridné plienkovanie?   

Keď sa povie hybrid, väčšina z nás si predstaví asi auto. Ale vedeli ste, že hybridne sa nemusí len jazdiť, ale aj plienkovať? 

V praxi to znamená jednoducho kombinovanie látkového plienkovania s konvenčným (jednorazovým).  

Väčšina žien začne s látkovými plienkami práve touto formou. Doma a počas dňa sa zakladajú látkové plienky a napr. na prechádzku, na návštevu, k lekárovi, do auta, alebo na noc sa necháva miminku konvenčná plienka.

Nie dobrá skúsenosť ma nakopla

Ja sama som po príchode z pôrodnice chvíľu používala jednorazovky, pretože som sa vtedy (bohužiaľ) nikde nedopátrala, ktoré produkty z ponuky, ktorú na našom trhu máme môžem použiť pre novorodeniatko a v PUL nohavičkách, ktoré som synovi vtedy kúpila, sa išiel "utopiť", boli mu obrovské, krídelká ho tvrdou gumou otláčali a vkladačky (bez stay-dry vrstvy) boli dlhšie ako on sám... Aj vďaka tejto skúsenosti som ako prvú vec ušila Regular mini vkladačku, ktorá sedí najlepšie práve novorodeniatkam (v Mini Pul nohavičkách). 

 Ktoré produkty z ponuky sa najviac oplatia na hybridné plienkovanie? 

Hlavná obava vzniká pri nočnom spaní. Marketing jednorazoviek je postavený na tom, že vydržia 12 hodín. Áno, tak isto ako deodorant vydrží 48 hodín, reklama znesie veľa. 

Ak máte doma dieťa, ktoré ciká, ako napr. môj syn, určite 12 hodín konvenčná plienka v noci nevydrží, často sme prebaľovali a prezliekali. Ritka okrem toho cez tú gelovú záležitosť "nedýcha" a zaparuje sa. Výsledok je nepríjemná bolesť a za mesiac minutý sudokrém. Ale na túto tému v inom blogu :) 

Niektoré ženy prejdú postupne na látkové plienkovanie na full-time a len výnimočne založia jednorazovku. Ak sa plienka správne založí a použijú sa dobre nakombinované savé materiály, vydrží v pohode celú noc. Vďaka stay-dry je dotyková vrstva s ritkou ráno suchá, hoci má plienka asi 2 kilá :) Ritka dýcha a je mizivá pravdepodobnosť, že sa zaparí. 

Či už sa rozhodnete plienkovať na full time, alebo hybridne, určite je to dobrá voľba a odľahčí sa tým nie len životné prostredie, ale aj vaša peňaženka :)

Veron